Гурток "Випилювання"

Випилювання лобзиком передбачає набуття досвіду власної творчої діяльності та майстерності. Водночас це одна з активних форм естетичного виховання дітей, залучення їх до праці, створення красивих і потрібних речей власними руками.

Навчальна програма реалізується у гуртку науково-технічного напряму та спрямована на вихованців віком від 8-9 років. Випилювання є одним із найпоширеніших і найкорисніших занять. Оскільки випилювання сприяє політехнізації навчання, йому належить почесне місце у художній творчості дітей.

Основна мета гуртка – виховання творчої особистості, розвиток інтересів, нахилів, здібностей, підготовка учнів до трудової діяльності в умовах ринкових відносин, розвиток елементарних графічних навичок, конструкторських здібностей. 

Займаючись у гуртку, діти поглиблюють свої знання з математики, фізики, креслення, засвоюють прийоми роботи з деревиною, знайомляться з її різновидами й декоративними властивостями, оволодівають спеціальною технологією випилювання, опановують прийоми роботи з різноманітними інструментами та пристосуваннями.

У процесі проектування та виготовлення художніх виробів з деревини способом випилювання відбувається розвиток образного, просторового і логічного мислення, уяви, фантазії, здатності проявляти творчу ініціативу. Заняття сприяють формуванню естетичного смаку, художнього і технічного хисту, уважності, наполегливості, а також інтересу до професійної діяльності, потреби у творчій самореалізації та духовному самовдосконаленню дітей.

Ефективність занять істотно залежать від задоволення і радості, які відчувають діти в процесі роботи. Заняття у гуртку вирізняються своєрідністю, структурною різноманітністю, створенням відповідного до теми заняття емоційного настрою.

Розклад роботи гуртка "Випилювання" 

Кабінет

Клас

Графік роботи

ПІП керівника

Майстерня

4, 5, 6

Пт.: 1430-1600

Гажала
Олена Анатоліївна

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ