Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

Є дні, що минають і непомітно і зникають без сліду. Нічого не залишають по собі, нічого не знаменують собою. Але є день, що ніколи не минає, що завжди з нами. Бо він увібрав у себе безсмертне дихання душі. Бо він такий великий і незбагненний як життєдайний дощ, як весняний вітер, як щедре сонце. Україна у долі своїй має такий день – 9 березня.

З минулого віку і до нашого часу, і далі – в майбутнє, у нові віки. День який явив світові Шевченка – великого сина великого народу.

Безсмертне ім’я великого поета і художника Т. Г. Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, яка присвятила своє життя просвітницькій діяльності, відродженню та збагаченню національної культури України. Творча спадщина митця дуже різноманітна. Здається, ніби багато чогось цікавого ми знаємо про нього. Але чим більше читаємо, тим більше дізнаємося нового про долю поета.

Щороку педагоги Броварського навчально-виховного об’єднання у перший тиждень березня проводять різноманітні заходи, відзначаючи разом з усією Україну цю знаменну дату – День народження генія українського народу Т.Г. Шевченка.

Вчителі, керівники гуртків, класні керівники та вихователі для учнів та вихованців провели інформаційні години, виховні бесіди, вікторини, поетичні читання. Були оформленні тематичні стенди та виставки малюнків «Поезія Т.Г.Шевченка очима дітей».

5 березня 2018 року у актовій залі БНВО було проведено свято «Ми тебе не забудемо, Тарасе». У святковій програмі взяли участь учні 1, 2, 3, 5 класів ЗОШ І-ІІ ступенів та 11 класу Ліцею технологічного профілю БНВО. З вуст школярів лунали невмирущі слова поета, в яких він закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну. Вихованці літературного гуртка «Дивослово»  підготували театралізовані сценки із життя малого Тараса, а учні першого класу виконали запальний український танець «Гопак». Третьокласники заспівали красиві патріотичні пісні «Я малюю рідну землю» та «Україна росте разом з нами». Учні другого класу виконали вокально-хореографічну композицію «Ми діти твої, Україно!».

6 березня вчитель української мови та літератури Колтко М.О. провела для учнів 5 класу ЗОШ І-ІІ ступенів БНВО захід "Виразне читання слова Тарасового", приурочений Шевченківським дням. За результатами прихованого голосування переможцем став Полуденко Іван. А 7 березня - на занятті факультативу "Література як мистецтво слова", яке пройшло у формі "Літературного чаювання", діти читали вірші Т.Шевченка, представляли проекти, розповідали біографію поета  в приємній обстановці за чаєм та цукерками.

Тарас Шевченко – не минуле, а наш сучасник. Його слова – то правда сьогодення. Його творчість – то мудрість для всього світу. Пам'ятаючи, шануючи  і вивчаючи Шевченка ми відроджуємо наше коріння і будуємо своє майбутнє. Виконана робота по вшануванню величі таланту великого сина України –  це лише початок, попереду – безліч нових відкриттів і вражень від спілкування з безмежною, багатогранною творчою спадщиною Кобзаря.

На оновленій українській землі живе і вічно житиме в народі пам'ять про великого Кобзаря, сина України, поборника святої правди. 

 

Завідуюча організаційно-масового відділу
Поплавська Вікторія Василівна

 

 

Архів2018: 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ