Шануй мову калинову

Мово! Мудра берегине!
Ти не давала погаснути земному вогнищу роду нашого
і тримала народ на небесному олімпі
волелюбності, слави і гордого духу.

 

Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінння роду українського, що сягає сивої давнини. Ми українці і любимо свою землю, свій рідний край, з його багатющими народними традиціями, славною історією, мальовничою природою, багатою мелодійною мовою.

Згідно з указом президента 9 листопада оголошено Днем української писемності та мови. Але засновано його було значно раніше – ще в 1917 році – на честь преподобного Нестора Літописця. Мова – це найбільше і найдорожче добро кожного народу, це жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздуми, досвід, почування.

Пройшла наша мова тернистий і важкий шлях. Мову нашого простого українського народу передав нам у спадок і Григорій Сковорода, вдосконалив її І.П. Котляревський, а основоположником сучасної української мови став наш великий Кобзар – Т.Г.Шевченко. Він наказував нам, щоб ми любили, знали і вивчали її. Наш народ зберіг силу Кобзаревого слова. У Конституції України, ст. 10, є такі рядки: «Державна мова в Україні є українська мова». Які б не були страшні сторінки нашої історії, наша рідна мова вижила і сьогодні розвивається тому це загальноукраїнське свято  не обійшло стороною і наш заклад.

8, 9 листопада 2018 року з метою поглиблення знань учнів про виникнення писемності, про історію та розвиток рідної мови; про її красу і багатство; виховання любові і поваги до рiдного слова в Броварському навчально-виховному об’єднанні відбулося свято української писемності та мови.

  • Бібліотекар закладу Поджара Т.А. підготувала інформаційних стенд «Без мови немає народу».
  • Для дошкільнят Центру розвитку дитини (група «Малятко) вихователь Палюх К.М. провела бесіду «День української писемності та мови – всенародне свято».
  • Для учнів 1-А, 1-Б класів ЗОШ І-ІІ ст. класоводи Стенченко О.М. та Кошель Н.М. провели виховні бесіди з елементами гри «Рідна мова чиста як роса».
  • Для учнів 2 класу ЗОШ І-ІІ ст. Вальченко В.О. провела виховну годину «Мово наша рідна, мово солов’їна, мово українська, батьківська, материнська».
  • Третьокласники перевірили свої знання з рідної мови, взявши участь у вікторині «Знавці української мови», яку для них підготувала класний керівник Сіромолот Н.М.
  • Учні 4 класу ЗОШ І-ІІ ст. під керівництвом Фролової І.А. підготували та презентували змістовні і цікаві проекти на тему: «Мова наша, мова – мова кольорова».
  • Для учнів 5 і 6 класів ЗОШ І-ІІ ст. вчитель української мови і літератури Колтко М.О. підготувала і провела українознавчу гру-конкурс  «Мова ДНК нації».
  • Старшокласники Ліцею технологічного профілю БНВО під керівництвом вчителя української мови та літератури Поджарої Т.А. підготували та провели для учнів 1-4 класів ЗОШ І-ІІ ст.  інформаційний вісник «Мова наша калинова».
  • Учні 5, 6 та 10 класів взяли участь у написанні Всеукраїнського радіо диктанту національної  єдності.
  • Вихованці Центру позашкільної освіти подали свої тематичні творчі роботи на виставку малюнків.

Протягом проведення всіх заходів учні декламували тематичні вірші, ділилися цікавинками багатогранності нашої мелодійної української мови. Такі заходи допомагають нашим учням та вихованцям глибше пізнати історію рідної мови, а також дають змогу більш творчо вивчити нашу державну українську мову. Адже, для кожного народу дорога його мова, а нам, українцям, найближча до серця – українська.

Так давайте ж разом вивчати, зберігати та примножувати українську мову, і нехай нашому роду ніколи не буде переводу!

 

Завідуюча організаційно-масовим відділом
Поплавська В.В.

 

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

 

 

Вхід