На цьому тижні весь світ вшановував 75-ту річницю трагедії Бабиного Яру, зокрема, 29 вересня 1941 року в окупованому німецькими загарбниками Києві відбулися численні розстріли чоловіків і жінок.
З 24 по 30 вересня 2016 року у Броварському навчально-виховному об’єднанні пройшли виховні заходи, пов’язанні із сумними подіями, присвячені трагедії Бабиного Яру. Для учнів 1 та 2 класу ЗОШ І-ІІ ст. БНВО класними керівниками, вихователями ГПД були проведені уроки толерантності. На заняттях школярі дізналися про історію трагічних подій 1941 року, в ігровій формі закріпили вміння бути толерантними, вчилися робити один одному компліменти. Керівники гуртків Центру позашкільної освіти для вихованців провели бесіди «Трагедія українського народу – Бабин Яр». Такі заняття сприяють розвитку в учнів молодшого шкільного віку здатності до безконфліктного спілкування, а толерантність є запорукою мирного вирішення різних конфліктів.
Класні керівники учнів 10 та 11 класу Ліцею технологічного профілю БНВО провели виховні години на тему: «Уроки пам’яті трагедії Бабиного Яру та «бабиних ярів» України». Проводячи виховні заходи, педагоги згадали події Другої світової війни та злочини тоталітарних режимів, які є організаторами геноцидів. Звернули увагу учнівської молоді не тільки на трагедію знищення, але й на опір нацистським катам та спасіння переслідуваних. Україна займає четверте місце у світі за кількістю Праведників народів світу, які з ризиком для власного життя та життя своїх рідних, дітей рятували євреїв від нацистського геноциду. Подвиг цих українців є прикладом справжнього героїзму, важливим моральним уроком історії Голокосту.
У бібліотеці БНВО була організована виставка тематичної літератури присвячена 75 річниці трагедії у Бабиному Яру.
Бабин Яр став місцем загибелі тисячі євреїв під час німецько-фашистської окупації Києва у 1941-1943 роках, за офіційними даними, у Бабиному Яру окупаційною владою було розстріляно близько 100 тис. чоловік, дві третини з яких становили євреї. Україна була першою державою на пострадянському просторі, яка включила питання історії Голокосту до державних програм для загальноосвітніх шкіл із всесвітньої історії та історії України.
Трагедія Бабиного Яру та інші події Голокосту, масові вбивства, знецінення людського життя вплинули на загальну атмосферу в українському суспільстві, позначились на багатьох подіях історії України.
Поплавська В.В.,
завідуюча організаційно-масовим відділом