Безпека дітей в Інтернеті

Сьогодні рівень ІКТ-компетенції школярів дає їм змогу вільно користуватися Інтернетом, однак батькам слід подбати про те, щоб зробити інтернет-життя дитини менш ризикованим.

Про правила безпечної поведінки в Інтернеті дитина має дізнатися від батьків, а не зі свого життєвого досвіду. Тож поясніть їм правила роботи в Інтернеті:

  • не можна залишати в публічному доступі власну контактну інформацію чи відправляти її незнайомцям поштою, спілкуючись у соціальній мережі або в чаті, –  зловмисник може вистежити людину за її адресою або номером телефону;
  • не слід погоджуватися на вмовляння незнайомих людей про особисту зустріч. Подібні пропозиції ліпше ігнорувати, а спілкування із надто наполе­гливою людиною – припинити;
  • не треба публікувати адресу своєї електронної пошти на жодних форумах, сайтах спільнот і соціальних мереж. Вони можуть стати «здобиччю» спамерів, після чого пошта наповниться листами із рекламною інформацією;
  • не можна переходити за посиланнями в повідомленнях від невідомих адресатів з надмірно привабливими пропозиціями. Найчастіше такі повідомлення розсилають шахраї або зловмисники для того, щоб заманити користувача на небезпечну веб-сторінку і заразити його комп'ютер вірусом.

Спілкуватися в інтернеті дитина має так само обережно, як і в реальному житті, щоб убезпечити себе від неприємностей.

Увага: кібербулінг!

Пам'ятка "Як не стати жертвою кібербулінгу"

Боротьба зі спамом

Плакат-пам'ятка "Безпечний інтернет"

Спеціалізовані веб-ресурси, посібники

Програма «Безпека дітей в Інтернеті», що заснована компанією "Майкрософт Україна" в рамках програми "Партнерство в навчання". On-ляндія. Безпечна веб-країна.

Комп'ютерні програми для безпеки дітей в Інтернеті

Нині існує багато спеціальних комп'ютерних програм для контролю за дітьми в Інтернеті. У багатьох антивірусних програмах реалізований такий функціонал, який убезпечить вашу дитину від багатьох загроз. Ви можете обрати зручне саме для Вас рішення щодо можливих обмежень, гнучкості налаштування тощо.

Для безпеки дітей в Інтернеті за допомогою комп'ютерних програм можна:

  • фільтрувати небажаний веб-контент – ресурси еротичного, екстремістського змісту і ресурси, що пропагують насильство;
  • скористатися функцією «безпечного пошуку», яку містять більшість популярних пошукових систем;
  • блокувати доступ дитини до конкретних веб-сайтів;
  • блокувати доступ дитини до груп для дорослих у соціальних мережах; «відстежувати листування дитини в соціальних мережах і ІМ-чатах - службах миттєвих повідомлень (instant Messaging Service, IMS);
  •  установити заборону на пересилку будь-яких персональних даних в соціальних мережах і ІМ-чатах;
  • блокувати фішингові і порносайти, на які часто ведуть посилання в повідомленнях спамерів.

Для того щоб відстежувати інтернет-життя дитини, потрібно встановити на комп'ютері спеціальний додаток, що зберігатиме історію її листування та відвідування сайтів у Інтернеті.

 

Накази:

Наказ ДОН від 08.11.2012 №358 "Про створення  безпечного інформаційного  простору в  системі  освіти  Київської області"

Листи:

Лист ДОН від 06.05.2014 №12-01-13-1138 "Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів"

Лист ГУОН від 16.02.2011 №12-01-11-361 "Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів"

Лист ГУОН від 24.10.2012 №12-01-11-2625 "Про  встановлення  засобів фільтрування  несумісного з навчальним процесом контенту"

 

За матеріалами журналу "Заступник директора школи" (№3, 2015 рік) та сайту Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації

 

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

 

Вхід