Західний світ прийняв григоріанський календар. Це було продумано, логічно, всі розуміли цю похибку, але православна церква східного обряду цей календар не сприйняла. Тому між християнськими церквами виник дисонанс. Частина з них перейшла на григоріанський календар разом з тими державами, на території яких вони базувалися, а інша частина залишилася з юліанським календарем, у їх числі - православна церква східного обряду.
У зв’язку розмовами про необхідність переходу до святкування за Григоріанським календарем 5-6 грудня 2022 року для учнів 1-9 класів та вихованців Центру розвитку дитини класними керівниками і вихователями були проведенні виховні заходи «Ой, хто, хто Миколая любить».
З метою виховання поваги до українських традицій та створення святкового настрою вихованці гуртків Центру позашкільної освіти виготовили різноманітні тематичні поробки, зокрема:
- гурток «Lego-конструювання» - керівник Оксана Маркіна – виготовили Миколая, який поспішає до дітей з подарунками;
- гурток «Розфарбований світ» - керівник Олена Карпуніна – намалювали малюнки і зробили чудову виставку;
- гурток «Чарівні прикраси» - керівник Лілія Матвєєва – виготовили ялинки та снігові кулі;
- гурток «Дизайн і технології» - керівник Наталія Шарик – зліпили з пластиліну Миколая з подарунками.
День Святого Миколая – це свято, яке вважається одним із найбільш шанованих у православному світі. За традицією, цієї ночі Святий Миколай залишає чемним дітям подарунки під подушками. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями та вкидають їх у поштову скриньку, або кладуть на вікно. Чемні діти знаходять під подушкою подарунок, а неслухняні — прутик. Ця різка слугує своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою, що вони повинні виправитися і чекати на подарунки аж на наступний рік.
Михайло МАЦЮК,
завідуючий відділом
організаційно-масової роботи