Інформація про проведення виховних заходів до 205-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка у Броварському навчально-виховному об’єднанні

Є дні, що минають і непомітно зникають без сліду. Нічого не залишають по собі, нічого не знаменують собою. Але є день, що ніколи не минає, що завжди з нами. Бо він увібрав у себе безсмертне дихання душі. Бо він такий великий і незбагненний як життєдайний дощ, як весняний вітер, як щедре сонце. Україна у долі своїй має такий день – 9 березня.

З минулого віку і до нашого часу, і далі – в майбутнє, у нові віки. День який явив світові Шевченка – великого сина великого народу.

З 6 по 15 березня 2019 року традиційно педагоги Броварського навчально-виховного об’єднання проводять різноманітні заходи, відзначаючи разом з усією Україною цю знаменну дату – День народження генія українського народу Т.Г.Шевченка – величної особистості в історії України, знаменного митця, художника і поета. Метою виховних заходів було: розширити знання учнів про життя і творчість Т.Г.Шевченка; формувати уміння працювати в команді, здатність до взаємодії; формувати громадянську і загальнокультурну компетентності, бажання читати твори Т.Шевченка; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати творчі здібності, спонукати до власної творчості; виховувати любов до національної культури, прагнення бути справжніми українцями; виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія – Тараса Григоровича Шевченка:

  • 6.03 – 15.03.2019  в бібліотеці закладу бібліотекар Пождара Т.А. оформила книжкову виставку «Вічний як народ», яку відвідали учні 1-6 класів ЗОШ І-ІІ ст. БНВО та учні 10 класу Ліцею технологічного профілю БНВО.
  • 06.03.2019 Пождара Т.А. та класний керівник Сіромолот Н. О. для учнів 3 класу ЗОШ І-ІІ ст. спільно із працівниками міської дитячої бібліотеки провели виховний захід «Шевченкове вічне слово».
  • 11.03.2019 класовод 4 класу ЗОШ І-ІІ ст. Фролова І.А. провела для учнів тематичний урок літературного читання «Забринить струна Кобзаревого слова», вихователь ГПД Птуха С.С. доповнила вивчення творчості Т.Г.Шевченка, провівши для учнів 4 класу бесіду «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».
  • 11.03.2019 для учнів 5 класу ЗОШ І-ІІ ст. вчитель української мови та літератури Колтко М.О. провела брейн-ринг «Вічне слово Шевченкове» Учні змагалися за звання «Найкращий знавець життя та творчості». Діти об’єднавшись у групи, доповнили вірші Т.Шевченка, створили прислів'я, а також провели виразне читання віршів Т.Г.Шевченка.
  • 11.03.2019 класовод Кошель Н.М. та вихователь ГПД Шелест Г.В. провели для учнів 1-Б ЗОШ І-ІІ ст. бесіду «Шевченко дітям».
  • 11.03.2019 вчитель української мови та літератури Поджара Т.А для учнів 10 класу провела літературну вікторину «Про життєвий та творчий шлях Кобзаря».
  • 12.03.2019 класовод Стенченко О.П. для учнів 1-А ЗОШ І-ІІ ст. провела бесіду «Шевченко великий поет і художник», після бесіди учні в малюнках відобразили свої найулюбленіші твори поета і створили виставку своїх творчих поробок у класній кімнаті на тему: «Твори Шевченка очима дітей». Продовжила знайомити учнів 1-А класу з біографією Тараса Григоровича вихователь ГПД Хандюк О.Г. Вона провела бесіду «Дитячими шляхами Тараса Шевченка».
  • 12.03.2019 Вальченко В.О. для учнів 2 класу ЗОШ І-ІІ ст. провела урок літературного читання «Т.Г. Шевченко – великий український поет і художник».
  • 13.03.2019 Сіромолот Н.О., класовод 3 класу ЗОШ І-ІІ ст., провела урок позакласного літературного читання «Шевченко – великий співець України».
  • 13.03.2019 завідуюча організаційно-масовим відділом Поплавська В.В. разом із бібліотекарем Поджарою Т.А. для учнів 1-4 класів ЗОШ І-ІІ ст. провели конкурс читців «Слово Кобзаря». Перші місця вибороли: Федорченко М. (молодша вікова категорія), Зайцев Д. та Ващенко М. (середня вікова категорія).

Ми впевнені, що ці та інші заходи, які відбулися в нашому закладі, допоможуть молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка в зародження та розвиток української культури, мови, нашої державності. І ще раз переконатися, що будь-який рядок із «Кобзаря» – це настанова від великого мислителя, це повчання від Батька нації, це біль та крик душі справжнього українця з чистою та щирою душею.

Змінюються часи, але незмінним, невичерпним і, по суті, не до кінця прочитаним і розгаданим залишається сам Т.Шевченко. І вистачить його, поза всяким сумнівом, ще на багато-багато поколінь – допоки житиме український народ, допоки буде жити наша Україна!

 

Поплавська Вікторія Василівна,
завідуюча організаційно-масового відділу

 

 

 

 

Архів2019: 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ