Скарбничка логопеда

У пошуках скарбів

Логопедичне заняття для дітей старшого дошкільного віку.

Переглянути план-конспект заняття

Як подолати заїкуватість

Заїкуватість – не лише порушення звуковимови, а й захворювання всього організму. Тому поряд з логопедичною корекційною роботою цей феномен потребує спеціального загально-зміцнювального лікування. 

Прості поради логопеда батькам

МЕНШЕ СВАРИТИ – БІЛЬШЕ ХВАЛИТИ!

МЕНШЕ КАРАТИ – БІЛЬШЕ ЛЮБИТИ!

МЕНШЕ ВИМОГ – БІЛЬШЕ ПОСЛІДОВНОСТІ!

МЕНШЕ СКАРГ – БІЛЬШЕ ЖИТТЄЛЮБСТВА!

МЕНШЕ ПОГРОЗ –  БІЛЬШЕ РАДОСТІ!

Корекційні вправи на розвиток пам’яті та уваги

Розвиток пам´яті насамперед залежить від зацікавленого включення особистості в продуктивну діяльність, зокрема навчальну, спрямовану на самостійне пізнання світу або досягнення нових результатів діяльності. Чим вагоміші мотиви супроводжують діяльність суб´єкта, тим успішніші результати запам´ятовування. При цьому запам´ятовування є результативним незалежно від того, чи ставилася мета запам´ятати.

Вплив розвитку дрібної моторики на формування мовлення дітей дошкільного віку

Формування правильної вимови у дітей – це складний процес, дитині потрібно навчитися керувати своїми органами мовлення, сприймати звернене до неї мовлення, здійснювати контроль за мовленням оточуючих та власним. 

Готовність дитини до навчання в школі (мовний аспект)

Якщо в батьків запитати, в чому, на їхню думку, полягає підготовка до школи, багато хто з них відповість, що це означає навчити дітей читати, писати, лічити. Цим і обмежаться. Так, навички лічби, читання, письма дуже допоможуть майбутньому першокласнику, якщо тільки будуть правильно сформовані, отже, найважливіше – якість оволодіння знаннями та навичками.

Ігри та вправи

Ігри та вправи на розвиток слухової уваги, сприймання, пам'яті; на розвиток фонематичного сприймання; для розвитку складового аналізу слів.

Поради батькам – якщо дитина заїкається

Гру
20
  1. Батьки повинні підтримувати зв'язок з психологом і психіатром для вчасного і адекватного лікування. Щоб підхід до цієї проблеми був комплексним.
  2. Необхідно порекомендувати батькам спеціальну літературу з цієї проблеми. Наприклад книжку В.Калягіна «Если ребёнок заикается», посібник для батьків І.Ю.Абелєвої, Н.Ф.Синиціної «Если ребенок заикается» та ін.
  3. Дати конкретні поради щодо режиму дня дитини:
Posted By levnata детальніше

Логопедичні ігри

Гру
25

Ігри на розвиток фонематичного слуху, вправи для розвитку голосу, ігри та вправи на розвиток слухової уваги, сприймання, пам’яті.

Posted By levnata детальніше

Сторінки

Підписатися на RSS - Скарбничка логопеда

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ