Народна хореографічна майстерня "Мальва"

 

Пошук, навчання, виховання і розвиток обдарованих дітей, формування творчої особистості – головна мета Круковської Оксани Олексіївни – керівника Народної хореографічної майстерні «Мальва» Центру позашкільної освіти Броварського навчально-виховного об’єднання Броварської міської ради Київської області. Колектив засновано у 1990 році,  за цей час сотні дітей отримали можливість доторкнутися до високого мистецтва танцю, розкрити свій творчий потенціал, стати часткою культурного життя рідного міста. В колективі осягають секрети Терпсихори понад 120 вихованців віком від 3 до 17 років.

«Мальва» має власне ім’я, неповторний стиль, вагомі творчі здобутки, значні досягнення у сфері пропаганди національної культури. Вона знана в Україні та далеко за її межами.

Велика увага приділяється розкриттю індивідуальності кожного з вихованців, адже всі вони різні та самобутні. Оксана Олексіївна прищеплює дітям любов до танцю, розкриває їх танцювальні можливості, навчає правильному і виразному виконанню, знайомить з різноманітністю танцювальних форм, з історією їх розвитку.

Особливу увагу Круковська О.О. приділяє вихованцям підготовчих груп (3-6 років), адже саме у цьому віці закладається основа особистості, відбувається орієнтація на розвиток духовності, самореалізації, самовираження і формуються світовідчуття, необхідні у подальшому житті, а хореографічна творчість є одним із засобів всебічного розвитку дітей.

Художній керівник навчає вихованців основам народного та сучасного танцювального мистецтва, формує почуття прекрасного, дає їм необхідні знання, навики, танцювальну техніку, враховуючи вікові та психофізичні особливості дітей. Знайомство з основами хореографії починається з ритміки, основ класичного exercise на підлозі, згодом переходячи до занять біля станка і на середині залу, розвиваючи мускулатуру ніг, виворотність, апломб, координацію рухів тощо.

У процесі постановчої роботи, репетицій діти привчаються до співтворчості, у них розвиваються художня уява, асоціативна пам'ять, творчі здібності.  Пізнавальна діяльність підсилюється за рахунок систематичного проведення бесід про хореографічне мистецтво, спільних переглядів відезаписів, відвідування концертів, театрів.

Заняття сполучають тренувальні вправи і танцювальні рухи класичного, народно-сценічного й сучасного танцю. Перевірка та оцінювання знань та умінь вихованців здійснюється під час клас-концертів.

Вивчаючи і викладаючи танці Оксана Олексіївна усвідомлює, що танець, як мистецька дія, не може бути беззмістовним, недієвим, бо він, як і інші види мистецтва, сприяє вивченню дійсності, допомагає формуванню світогляду.  

Цим обумовлене особлива увага до ефективності навчального процесу і вибору репертуару. Вона планує роботу таким чином, щоб не порушувати цілісний педагогічний процес, з огляду на тренувальні цілі, задачі естетичного виховання і творчі перспективи колективу.

З кожним роком чисельність колективу зростає, виконавська майстерність вихованців удосконалюється.

За роки наполегливої, натхненної праці створені колоритні танцювальні композиції народів світу, сучасного та національного хореографічного мистецтва. Серед них – «Метаморфози весни», «Подих вогню», «Золотий пісок пустелі», «Весняний вальс», «Гуцульський танок», полька «Веселі пекарі», «Гастролі», «Рота, підйом!», «Папуаси», «Чіта-дріта», «Ковбойський», «Східний»,  «Циганський танок», «Карнавал», «Козаки», «Молдавський», «Зкаблуки», «Купальський», «Пори року» та інші.

Авторські ідеї, оригінальність художніх рішень концертних номерів, виконавська майстерність та позитивна енергетика «Мальви» захоплюють глядачів.

У колективу багата творча гастрольна і концертна діяльність: вихованці Оксани Олексіївни постійні учасники різноманітних творчих конкурсів, фестивалів, благодійних акцій, святкових концертів, що проводяться в рідному місті та інших містах України.

Колектив продовжує найкращі традиції хореографічних колективів народного та сучасного танцю. Свої виступи він дарував глядачам багатьох регіонів України та країн світу. Дітей з Броварів радо вітали у Польщі, Болгарії, Словаччині, Росії, Білорусії, Австрії, Угорщині, Італії та Латвії.

Вихованці колективу неодноразово брали участь в екскурсійно-оздоровчих зльотів у Севастополі, Алупці (Крим), а також у Словаччині та  Угорщині, де органічно поєднували відпочинок, змістовне дозвілля та обмін досвідом з такими ж талановитими однолітками.

Багато випускників Народної хореографічної майстерні «Мальва» за роки навчання настільки захопилися танцем, що вирішили присвятити цьому мистецтву все своє життя. Вони продовжують навчання в профільних закладах освіти: Київському коледжі культури та мистецтв, Національному університеті культури та мистецтв, є учнями дитячої хореографічної школи та артистами балету Народного заслуженого академічного ансамблю танцю  України ім. Павла Вірського. Це, звичайно, обумовлено багаторічним досвідом роботи з дітьми, творчою діяльністю Круковської О.О., її здатністю налагодити роботу в колективі.

Завдяки діяльності колективу, самовідданій праці його керівника зберігаються й пропагуються традиції нашого народу, не згасає віра у відродження й становлення України.

Сьогодні дружний колектив «Мальви» працює натхненно й злагоджено, а сама атмосфера його мистецької діяльності є джерелом, з якого кожен черпає краплини душевної краси і людяності.

Перейти на сайт НХМ "Мальва"                                 

Участь у конкурсах

Розклад роботи

Адреса, № каб.

№ групи

Вік дітей

Графік роботи

ПІБ керівника

вул. М.Лагунової,
17-А, каб. 26

I (середня гр. 1)

7-8 р.

Вт., Чт.: 1500-1640
Сб.: 11
00-1240

Круковська
Оксана Олексіївна

вул. М.Лагунової,
17-А, каб. 26

II (основний склад 1)

9-10 р.

Пн., Ср.: 1700-1935
Пт.: 1820-2055

вул. М.Лагунової,
17-А, каб. 27

III (концертний склад 2)

10-15 р.

Пт.: 1540-1815

вул. М.Лагунової,
17-А, каб. 26

IV (концертний склад 2)

10-15 р.

Вт., Чт.: 1700-1935
Сб.: 13
00-1535 
1540-1815 (А)

Адреса, № каб.

№ групи

Вік дітей

Графік роботи

ПІБ керівника

вул. М.Лагунової,
17-А, каб. 25

I (підготовча група)

3-5 р.

Пн., Ср., Пт.: 1700-1810

Покотило
Ірина
Володимирівна

вул. М.Лагунової,
17-А, каб. 25

II (молодша група 1)

6-7 р.

Пн., Ср., Пт.: 1500-1640

вул. М.Лагунової,
17-А, каб. 25

III (молодша група 2)

6-7 р.

Пн., Ср., Пт.: 1820-1910

вул. М.Лагунової,
17-А, каб. 25

IV (середня група 2)

9-10 р.

Вт., Чт.: 1500-1640
Сб.: 1100-1240  

вул. М.Лагунової,
17-А, каб. 25

V (основний склад 2)

12-15 р.

Вт., Чт.: 1700-1935

Адреса, № каб.

№ групи

Вік дітей

Графік роботи

ПІБ керівника

вул. М.Лагунової,
17-А, каб. 27

I (концертний склад 1)

8-10 р.

Вт., Чт.: 1700-1935
Сб.: 1200-1435 

Харченко Анастасія Ігорівна

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ