30-31 грудня 2015 року практичний психолог Орещенко А.І. провела опитування батьків учнів 10-11 класів Ліцею технологічного профілю БНВО за тестом «Чи гарні Ви батьки», мета якого – допомогти батькам в об’єктивному оцінюванні своїх методів виховання дитини.
Оцінка своїх методів виховання дитини батьками
10 клас
|
11-А клас
|
11-Б клас |
- На деякі вчинки дитини ви часто реагуєте «вибухом», а потім шкодуєте про це.
- Іноді ви користуєтеся сторонніми допомогою або порадами, коли не знаєте, як реагувати на поведінку вашої дитини.
- Ваша інтуїція й досвід — кращі радники у вихованні вашої дитини.
- Іноді вам трапляється довіряти дитині таємницю, яку ви нікому іншому не розповіли б.
- Вас ображає негативна думка інших людей про вашу дитину.
- Вам трапляється просити в дитини прощення за свою поведінку.
- Ви вважаєте, що дитина не повинна мати секретів від своїх батьків.
- Ви помічаєте розходження між своїм характером і характером дитини, що іноді дивують (радують) вас.
- Ви занадто сильно переживаєте неприємності або невдачі своєї дитини.
- Ви можете утриматися від придбання цікавої іграшки для дитини (навіть якщо у вас є гроші), тому у дитини й так що повно іграшок.
- Ви вважаєте, що до певного віку кращий виховний аргумент для дитини — фізичне покарання (ремінь).
- Ваша дитина саме така, про яку ви мріяли.
- Ваша дитина завдає вам більше турбот, ніж радості.
- Іноді вам здається, що дитина вчить вас нових думок і поведінки.
- У вас конфлікти із власною дитиною.
Обробка отриманих результатів.
За кожну відповідь «так» на запитання: 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, а також «ні» на запитання 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15 слід нарахувати по 10 балів. За кожні «не знаю» нарахувати по 5 балів.
100-150 балів. Ви маєте у своєму розпорядженні більше можливостей правильно розуміти власну дитину. Ваші погляди й думки – союзники в рішенні різних виховних проблем. Вас можна визнати прикладом, гідним наслідування. Для ідеалу вам не вистачає одного маленького кроку. Ним може стати думка вашої дитини.
50-99 балів. Ви перебуваєте на правильному шляху до кращого розуміння власної дитини. Свої тимчасові труднощі або проблеми з дитиною ви можете вирішити, не виходячи із себе. І не намагайтеся виправдатися бракуванням часу або складною вдачею вашої дитини. Є кілька проблем, на які ви маєте вплив, тому постарайтеся використати свій потенціал. І не забувайте, що розуміти – це не завжди означає приймати. Не тільки дитину, але й власну особистість також.
0-49 балів. Здається, співчувати можна скоріше вашій дитині, ніж вам, оскільки ви не є її добрим другом й провідником на важкій дорозі одержання життєвого досвіду. Але ще не все втрачено. Якщо ви дійсно хочете щось зробити для вашої дитини, спробуйте змінити своє ставлення до неї. Може, ви знайдете когось, хто вам допоможе в цьому.
Отримані результати мають бути уважно й неквапливо осмислені, узагальнені, розставлені акценти. І вже на цій основі вчитель має планувати подальшу навчально-виховну роботу з конкретним учнем, враховуючи виявлені показники.