З метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку учнівської молоді, виховання її в дусі патріотизму та демократичних цінностей, прищеплення навичок науково-пошукової роботи з 3 по 20 лютого 2016 року проходив ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.
Захист учнівських робіт проходив на базі Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Перша Білоцерківська гімназія – школа I ступеня», а написання контрольних робіт із базових дисциплін проходило на базі Вишнівської загальноосвітньої школи I-III ступенів №3 Києво-Святошинського району.
Публічний захист власних наукових досліджень – хвилююча мить, до якої учасники готуються не один місяць. Креативно, водночас дотримуючись вимог наукової комунікації, висвітлити перед членами журі та юними колегами у секціях основні результати роботи – нелегке завдання. Однак старанність долає перешкоди. Тож у кожній аудиторії учні створили атмосферу торжества науки, високої внутрішньої організованості та толерантності.
Ефектними були виступи слухачів, які у своїх роботах описали проведений експеримент, виявили і дослідили його специфіки. Експериментальна частина досліджень викликала жваве обговорення в учасників секцій. До того ж за кваліфіковану участь у дискусії, змістовність поставлених запитань додавалися бали.
Напруга зростала під час завершення роботи секцій, адже поцінування наукової діяльності важливе як для школярів, так і для наукових керівників.
Роботи ґрунтувались на певних наукових та експериментальних базах, містили дані особисто проведених дослідів, спостережень, пошукової роботи; результати їх обробки, аналізу та узагальнення; посилання на відповідні наукові джерела; відображали власну позицію дослідника. Юні дослідники столичної області презентували шановному журі науково-дослідницькі роботи за всіма науковими напрямами, передбаченими конкурсом. Найбільшу кількість учнівських науково-дослідницьких робіт було представлено у таких відділеннях: «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство» - 84 роботи, «Хімія та біологія» - 84 роботи, «Екологія та аграрні науки» - 53 роботи, «Історія» - 51 робота, «Філософія та суспільствознавство» - 47 робіт, «Мовознавство» - 46 робіт.
У заході взяли участь 135 вчених із вищих навчальних закладів міста Києва та Київської області: Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Білоцерківського національного аграрного університету, Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Г.Сковороди, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Інституту літератури НАН України, Дипломатичної академії України, Інституту педагогіки НАПН України, Київського міжнародного університету, Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, Білоцерківського інституту економіки та управління ВНЗ «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» тощо.
Серед членів предметних комісії, які перевіряли контрольні роботи з базових дисциплін, були досвідчені педагоги нашого міста - Олена Анатоліївна Байда, викладач іспанської мови гімназії ім. С.Олійника та Інна Іванівна Нагорна, вчитель математики Броварського навчально-виховного об’єднання.
Атмосфера заходу була творчою, плідною і робочою. Журі конкурсу відзначило високий рівень підготовки талановитої учнівської молоді, цікаві підходи до різноманітних наукових питань, високий рівень володіння матеріалом. Переможці обласного етапу візьмуть участь у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту, який у березні-квітні ц.р. відбудеться у м. Києві.
Виборювати перемогу у ІІІ (всеукраїнському) етапі будуть і члени міського територіального осередку МАН – Ліана Кузнецова, учениця 11 класу спеціалізованої школи №7, та Марк Артюх, учень 11 класу гімназії ім.С.Олійника. Вже зараз вони наполегливо готуються до контрольних робіт разом із найдосвідченими викладачами Київщини, приймаючи участь у відбірково-тренувальних зборах, які проходять на базі Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді». А на початку квітня їх очікує подорож до столиці на конкурс-захист. Тож побажаємо Ліані та Марку впевненості у своїх силах, натхнення та перемог!
Панкова О.О.,
керівник міського територіального осередку МАН