Протидія булінгу

Верховна Рада України 18 грудня 2018 року  прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)".

Зокрема, статтю 173 КУпАП доповнили статтею 173-4 із визначенням поняття "булінг".

"Булінг, тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого", - йдеться в тексті закону.

Цькування неповнолітнього буде каратися штрафом від 50 (850 грн.) до 100 (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

Така ж поведінка вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення буде каратися штрафом від 1700 грн. до 3400 грн. або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, будуть відповідати батьки кривдника.

У тексті законопроекту запропонованому до другого читання повідомляється, що рідні булера повинні будуть сплатити штраф від 850 до 1700 грн.

Вище згадану інформацію 22 та 25 січня було донесено учням 10; 5 та 6 класів БНВО. А також практичний психолог Бондар К.С., та соціальний педагог Орещенко А.І. наголосили як попередити булінг та роз’яснили учням різницю між випадковістю - конфліктною ситуацією -  конфліктом - булінгом.

Попередження булінгу та втручання у разі такого інциденту – це більше, ніж просто його припинення. Це сприяє також розвитку здорових стосунків.

Здорові стосунки передбачають взаємодію між людьми на основі взаємної поваги, чи то особисто, чи через Інтернет. Метою є надання допомоги у забезпеченні того, щоб усі учні мали здорові, безпечні, засновані на взаємній повазі і доброзичливі стосунки з усіма людьми в їх житті.

Учні, які здатні підтримувати здорові стосунки, навряд чи будуть знущатися з інших, скоріше вони будуть підтримувати учнів, які є об’єктом булінгу (того кого булять), і будуть більш здатними досягти своїх цілей в освіті. Пропагування здорових стосунків є головним способом запобігання булінгу і створення безпечної і приязної атмосфери у школі.

Поради “Як впоратися з булінгом»:

  • Зберігай спокій і обійди ситуацію.
  • Розкажи дорослому, якому ти довіряєш про те, що трапилося, або повідом про це анонімно.
  • Поговори про це із своїми братами чи сестрами, або з друзями, щоб тобі не здавалося, що ти одинокий.
  • Зателефонуй на Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей і про дітей 0 800 500 225 772.

 

Бондар К.С.,
практичний психолог

 

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

 

 

Вхід