Чорнобиль – біль наша

По кожному плачуть дзвони скорботи…
Це крик, це стогін, наших душ
Наш сум, наш біль, наш час
І наша людська Пам’ять!

 

26 квітня 2016 року до 30-ої річниці з дня Чорнобильської катастрофи для учнів 11-х класів Ліцею технологічного профілю БНВО вчитель екології Поплавська В.В. провела виховний захід  на тему: «Чорнобиль – біль наша».

Захід проводився з метою розширення знань учнів про причини та наслідки аварії на ЧАЕС, формування загальнорозвиненої людини, що буде протистояти злу, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу, розкриття особливості професії рятувальник, виховання почуття сприймання чужого болю як свого, поваги до людей, які віддали своє життя в ім'я майбутнього життя людства, прищеплення любові до рідного краю, почуття відповідальності за благополуччя нашої держави.

Під час заходу бібліотекар Поджара Т.А. презентувала учням виставку художньої та науково-публіцистичної літератури «Чорнобиль: трагедія, попередження, подвиг».

Хвилиною мовчання учні та гості вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя під час ліквідації аварії на ЧАЕС.

Чорнобиль!!! Як крик Землі, її благання про пощаду. Це крик і стогін наших душ, посивіле волосся, і одвічно питання «За що?» на людство впала, таким тягарем на плечі лягла. Вибух – секунди і на довгі роки в душах наших рана, що й через віки не зможе загоїтись. В цю жахливу мить лише дехто знав, яку небезпеку приховує в собі ця катастрофа. «Мирний атом» перетворився на вбивцю, він забрав тисячі людських життів, вбив ще ненароджених дітей, зробив багатьох молодих людей інвалідами, приніс міліардні збитки нашій державі.

У цьому році минає 30 років, важких і довгих, які стали мірилом сили волі, міцності характеру. 30 років сповнених надій на краще життя.

26 квітня зілляється полум’я пам’яті і надії в одне полум’я – Віри!

 

Чи знаєш ти світе
Як сиво ридає полинь,
Як тяжко, як тужно
Моєму народу болить!..
Щоб наша душа і дорога
Єднали глибину і вись
Чорнобильська пересторога волає:
Людство зупинись!

 

Поплавська В.В.,
вчитель екології

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

 

 

Вхід